Pāriet uz galveno saturu

WordPress pateicoties tās plašajām iespējām ir viena no populārākajām platformām mājas lapu veidošanai. Tomēr, lai nodrošinātu, ka jūsu mājas lapa darbojas ātri un efektīvi, ir svarīgi to optimizēt. Lēna mājas lapa negatīvi ietekmē kādu pozīciju tā ieņems meklētāju rezultātos, apmeklējumu, pārdošanas apjomu, u.t.t. Tiek rekomendēts, lai mājas lapas ielādes ātrums nepārsniegtu 2 sekundes, kas WordPress mājas lapai ar daudz spraudņiem ir diezgan grūti izdarāms. Lai uzzinātu savas mājas lapas pašreizējo veiktspējas stāvokli, varat izmantot tādus rīkus kā PageSpeed Insights un GTmetrix

Šajā rakstā aplūkosim dažus veidus, kā optimizēt WordPress mājas lapu, lai uzlabotu tās ātrumu un veiktspēju.

Izvēlēties piemērotu hostingu

Mājas lapas ātruma optimizācija sākas ar piemērota hostinga izvēli. Lēts un nekvalitatīvs hostings var negatīvi ietekmēt mājas lapas veiktspēju, nenošausiet greizi, ja izvēlēsieties kādu no šiem hostinga pakalpojuma sniedzejiem, kurus personīgi esam izmantojuši un esam apmierināti, tie ir SiteGroundCloudways,  WP Engine. Detalizētāk par iespējamajiem hostinga veidiem varat izlasīt šeit.

Izmantot caching spraudņus

Caching spraudņi ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzlabot WordPress mājas lapas ātrumu. Bez šiem spraudņiem, katru reizi kad jūsu mājas lapu kāds apmeklē saturs tiek ģenerēts dinamiski, tiek veikti daudzi pieprasījumi datubāzei u.t.t. Šie spraudņi izveido statisku lapas versiju un tiek samazinātas darbības, kuras jāveic lai ģenerētu lapu,
tas nodrošina ātraku ielādes laiku un samazinātu noslodzi serverim. Mēs iesakām kādu no šiem spraudņiem WP Rocket vai Cache enabler.

Spraudņu optimizācija

Daudzi WordPress mājas lapu īpašnieki, lai palielinātu mājas lapas funkcionalitāti instalē daudz spraudņu. Tomēr pārāk liels to skaits vai nepareiza izvēle var samazināt lapas veiktspēju. Ieteicams izmantot tikai uzticamus un labus spraudņus, vieglākais veids kā pārliecināties, ir izvērtēt spraudņus WordPress oficiālajā lapā, pēc tādiem kritērijiem, kā lietotāju skaits, vērtējums un cik sen tas ticis atjaunināts. Ieteicams arī pa laikam pārskatīt instalētos spraudņus un noņemt nevajadzīgos.

Aktīvu un to ielādes optimizācija

Gzip saspiešana

Gzip ir failu saspiešanas tehnoloģija, kas ļauj samazināt mājas lapas datu apjomu, tādā veidā palielinot ielādes ātrumu. Gzip darbojas, samazinot, HTML, CSS, JavaScript, Attēlus, Fontus un visus citus failus, pirms tie tiek sūtīti uz lietotāja pārlūkprogrammu, kur tā saspiestos failus atspiež un parāda lietotājam. Gzip ir viena no vieglākajām un efektīvākajām metodēm, ko var izmantot, lai uzlabotu mājas lapas ielādes ātrumu. Daudzi caching spraudņi, kā WP Rocket un Cache Enabler piedāvā iespēju vienkārši izmantot Gzip pamainot iestatījumus. To var izdarīt arī manuāli rediģējot servera konfigurācijas failu, Apache servera gadījumā, tas būs .htaccess, bet Nginx gadījumā tas būs nginx.conf.

Attēlu optimizācija

Lieli attēli var būt viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ WordPress mājas lapa ir lēna. Lai to atrisinātu ir svarīgi attēlus optimizēt. To var izdarīt ar kādu no tiešsaites rīkiem vai izmantot attēlu optimizācijas spraudņus. Daži pārbaudīti attēlu optimizācijas spraudņi ir Smush, Imagify un EWWW Image Optimizer. Ar to palīdzību var automātiski optimizēt jau esošos mājas lapas attēlus.

Papildus attēlu optimizācijai, ir ieteicams izmantot modernākus attēlu formātus, kā piemēram WebP, kas nodrošina augstu attēlu kvalitāti ar mazāku faila izmēru salīdzinājumā ar tādiem attēlu formātiem kā JPG un PNG. Lielākā daļa moderno Pārlūkprogrammu atbalsta WebP formāta attēlus, bet vecākiem pārlūkprogrammām tie var nerādīties. Lai to apietu ir pieejams WordPress spraudnis WebP Express, tas papildus JPG un PNG attēliem, ģenerē attēla WebP versiju. Pārlūkprogrammām, kas neatbalsta WebP tiks rādīti PNG un JPG attēli, bet pārlūkprogrammam kam var tiks rādītas WebP attēlu versijas.

Aktīvu optimizācija

Lai uzlabotu mājas lapas ielādes ātrumu ir būtiski optimizēt aktīvus, HTML, JavaScript, CSS un Fontus. Šie faili tiek minimizēti, noņemot lieko informācija. CSS un Javascript faili tiek sagrupēti un apvienoti vienā failā, samazinot pieprasījumu skaitu serverim.

Aktīvu ielādes optimizācija

Ielādes optimizācijas idejas pamatā ir pirmos ielādēt pašus svarīgākos aktīvus, lai lietotājam pēc iespējas ātrak tiek ielādēta sadaļas elementi ko tas redz pārlūkprogrammā. un pārējās sadaļas līdz kurām lietotājs nav ticis, tiek ielādētas secīgi. Galvenās trīs lietas kā to izdarīt ir attēlu slinkā ielāde(Lazy Load), neizmantotā CSS noņemšana (unused css) un kavētā JavaScript ielāde.
Daži no labākajiem aktīvu un aktīvu ielādes optimizācijas spraudņiem ir WP Rocket un Autoptimize. Autoptimize var izdarīt gandrīz visu, bet tam nav iespēja noņemt neizmantoto css, lai to izmantotu būs vajadzīgs papildus maksas risinājums CriticalCSS.

CDN (Satura Piegādes Tīkls)

Ja jūsu majas lapu apmeklē lietotāji no visas pasaules, tad lielisks veids kā uzlabot ielādes ātrumu ir izmantot CDN jeb satura piegādes tīklu. CDN uzglabā majas lapas aktīvus (Attēlus, Javascript, CSS u.t.t.) serveros, kas izvietoti pa visu pasauli. Kad apmeklētājs ierodas jūsu majas lapā, pārlūks saņems datus no vistuvākā servera, potenciāli samazinot ielādes laiku. Daži labi WordPress CDN risinājumi ir CDN Enabler un Cloudflare.

Galvenie secinājumi

WordPress optimizācija ir būtisks process, lai nodrošinātu ātru un efektīvu mājas lapas darbību. Galvenie soļi ir pareizā hostinga izvēle, caching spraudņi, nevajadzīgo spraudņu noņemšana, Gzip saspiešana, Attēlu, Aktīvu un to ielādes optimizācija un CDN, ja iziesiet cauri visiem soļiem, tad garantēju, ka jūsu mājas lapa būs daudz ātrāka. Lielāko daļu no šiem soļiem var izpildīt WP Rocket optimizācijas spraudnis.

Ja vajag palīdzību ar majas lapas optimizāciju, droši dodiet ziņu.